header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav, yeni dizisi hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi: “Hikayemiz Firavunun saraylarını anlatıyor, sarayda ki olayları anlatıyoruz “dedi. Kılıç Günü’ndeki gay karakterlerin sahnelerine dair, dizinin yapımcısı Osman Sınav HTMagazin’e konuştu.Olay sahnenin yapımcısından çok tartışılacak açıklama!

Yapımcı Osman Sınav’ın geçen cuma günü ekrana gelen yeni dizisi Kılıç Günü, çarpıcı sahneleriyle çok konuşulacağa benziyor. 90 gün ömrü kalan Ali Kılıç ile şer imparatorluğu Kızıltan Ailesi arasındaki savaşı anlatan dizinin ilk bölümünde Türk televizyonlarında ilk kez bir eşcinsel portre bu kadar net bir şekilde ekrana getirildi. Genç oyuncu Serdar Yeğin’in canlandırdığı ‘eşcinsel işadamı Barış Kızıltan’ karakterinin erkek arkadaşıyla aynı yatakta görüldüğü sahneler izleyiciyi şaşırttı. Ses getiren bu sahnelerle ilgili olarak yapımcı Osman Sınav, HT Magazin’e özel açıklama yaptı.

“O TİP İNSANLARIN PROFİLİNİ SERGİLİYORUZ”
Sınav şunları şöyledi:

“Bu sahneleri provoke amaçlı kullanmadık. Böyle bir amacımız olsaydı daha önceden görselleri basına verirdik. Hikâyemizde Firavun’un sarayından bahsediyoruz. Firavun’un sarayında böyle şeyler vardır. Bunlar gerçektir. Karakter tanımlaması yapıyoruz. İyiliği, bütün güzelliğiyle gösterebilmek için karanlığı da bütün çıplaklığıyla göstermek lazım. Yoksa ‘iyi’ hissedilemez. Sığ kalır. Biz kimsenin cesaret edemediği şeyleri göstermeye çalışıyoruz. Ahlâksızlık propagandası yapmıyor, aksine o tip insanların profilini sergiliyoruz. Bu kişiler ve ahlâksızlıklarını gösterebilmek için ahlak sınırları dışına çıkmadan bir şeyler yapmak zorundayız”.

“YENİ EVLİYİM”

Kılıç Günü’nde oldukça cesur davranarak bir gay karaktere hayat veren oyuncu Serdar Yeğin ise rolün ve toplumsal anlayışın kendisini tedirgin ettiğini ifade etti. Yeğin, “Bu rolün çok zor olduğunu biliyordum. ‘Toplum nasıl karşılayacak? sorusu hep aklımı kemirdi. Üstelik de yeni evlenmişken” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular