header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Sakarya Fırat Dizisinin Durali Başçavuş’u İsmail Hakkı Ürün, “Beni Gerçek Asker Sanıryorler” diyor. İşte Durali Başçavuş’un dizi hakkındaki görüşleri.

Yönetmenliğini Osman Sınav‘ın yaptığı Sakarya Fırat dizisinde Karadenizli bir astsubayı canlandıran oyuncu İsmail Hakkı Ürün, rolünün hakkını veriyor. Öyle ki izleyici onun gerçek asker olduğunu, diziye rol icabı girdiğini düşünüyor. Konyalı olan oyuncu, Karadeniz şivesi için deyimler sözlüğü okuduğunu söylüyor.

Güneydoğu’da PKK’ya karşı verilen mücadelenin anlatıldığı ve TRT ekranlarında yayınlanan Sakarya Fırat dizisinin oyuncuları, rollerindeki başarılarıyla adından söz ettiriyor. Onlardan biri de astsubay Kıdemli Başçavuş Durali Tahtakılıç rolünü canlandıran İsmail Hakkı Ürün. Karadeniz şivesiyle kısa sürede izleyicilerin gönlüne girmeyi başaran Ürün, rolünde o kadar başarılı ki, vatandaş onu gerçek asker sanıyor. İnsanların ‘komutanım’ diye kendisine seslendiğini söyleyen ünlü oyuncu, “Gerçek asker olduğumu ve diziye rol icabı girdiğimi düşünenler oluyor.” diyor. Sakarya Fırat’ın aldığı reytinge şaşırmayan oyuncu, ekip olarak bu ilgiyi hak ettiklerini düşünüyor. Ürün, gerekçesini ise şöyle açıklıyor: “Türkiye’de hiçbir dizi bu kadar gerçek bir ortamda çekilmiyor. Sakarya Fırat’taki doğallığı ben buna bağlıyorum. Gerçek birer asker gibi yaşıyoruz. Erkenden kalkıp dağlara çıkıyor, disiplinden ödün vermiyoruz. Başarı, biraz da bunun altında yatıyor galiba. Biz memnunuz, izleyici de memnunsa ne mutlu bize…”

ismail_hakki_urun_durali_bascavus

Çekimlerin yapıldığı Isparta’da ve Eğirdir Gölü’nün etrafında yaşamaktan oldukça mutlu olduğunu da söyleyen İsmail Hakkı Ürün, ayrı kaldığı ailesini ve özellikle de beş yaşındaki çocuğunu özlüyor. Oğluyla ilgili bir anısını da anlatan Ürün, “Dizinin bir bölümünde rol icabı kızlarım karakola gelmiş ve ben de onlara sarılmıştım. O bölümü oğlumla birlikte izliyordum. Bir anda ekrana sırtını döndü ve ‘Durali’nin kızları gelmiş.’ diyerek kıskandı. Şive konusunda kendisini geliştirmek için deyimler sözlüğü okuyan Ürün, Karadenizli arkadaşlarından bilgi alıyor. Bir görev olarak gördüğü Sakarya Fırat’taki rolü için ise, “Gerçekten asker olsaydım bu kadar mülayim olur muydum? Bu yaşadığım bir şey değil ama sanırım buna yakın olurdum.” diyen Ürün’ün, oğlunu askere gönderen anne-babalara bir de çağrısı var: “Anneler-babalar bence rahat olsunlar çünkü evlatlarını askere gönderdikleri zaman onları karşılayacak subaylar, astsubaylar bizden çok da farklı değil aslında. Hepsi insan, hepsi çocuk sahibi, bizimle aynı havayı soluyorlar.”

İzleyiciye, aile yapısına ters düşen dizileri izlememelerini öneren Ürün, “Bu, biz bile olsak izlemesinler. Çok iyi ölçüp biçsinler. Çünkü aile, ülkeyi ayakta tutacak en önemli çekirdek. Bu konuda objektif olmak zorundayız, çocuklarımızın geleceği söz konusu. Televizyon, çağımızın en büyük iletişim aracı; kullanıldığı yerde insanların programları çok dikkatli seçmeleri lazım.” diye konuşuyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular