header image
  Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Osman Sınav‘ın yeni dizisi Doludizgin Yıllar‘ın başrol oyuncusu Yusuf Ömer Sınav Diziyi 8. teklifte kabul ettiğini söyledi.Yusuf Ömer Sınav ve Osman Sınav ile yapılan röportaj sizlerle… Yusuf Ömer Sınav ve Osman Sınav Hayranları bunu kaçırmasın…

Sekizinci teklifte babama’evet’ dedim
atv’nin yeni gençlik dizisi ‘Doludizgin Yıllar‘ın yıldızı Yusuf Ömer Sınav, “Dizinin yönetmeni babam Osman Sınav olmasa rolü kabul etmezdim” deyip ekledi: Zaten babama da sekizinci tekliften sonra ‘evet’ dedim. Oyunculuktan çok yönetmenlikte başarılı olmak istiyorum.

atv’nin yeni gençlik dizilerinden ‘Doludizgin Yıllar‘ın yapımcısı ve yönetmeni Osman Sınav; filmde oğlu Yusuf Ömer Sınav’a başrol verdi. Bugüne kadar bir baba olarak çocuklarını hiç yönetmediğini söyleyen Sınav, şimdi yönetmen olarak oğlunun karşısında olmanın heyecanını yaşıyor..

ddy-osman-sinav.jpg OSMAN SINAV
Ekmek Teknesi‘, ‘Süper Baba‘, ‘Kurtlar Vadisi gibi adından söz ettiren ve yıllarca devam eden projelerde imzası olan Osman Sınav’ın yeni dizisi bir gençlik hikayesi…

* Yönetmenlik hayatınız nasıl başladı?
 Bir ajansta reklam yazarlığı yaptım. Okulla birlikte reklamcılık başladı. Beş yüze yakın reklam filmi çektim. Günün birinde, ‘bu hayatta deterjanın ne kadar sattığı beni hiç ilgilendirmiyor’ diyerek hikaye anlatmak amacıyla TRT’ye proje vermeye başladım. Sonra uzun metraj filme başladım ve arkası geldi.

* Bu projeyi tercih etmenizdeki sebep neydi?
‘Doludizgin Yıllar’ bir gençlik hikayesi. Aileler, çocukları proje gibi yetiştiriyorlar. Çocukların kendi seçimleri ile ilgilenmeyen aileler onları bir yarış atı gibi koşturuyor. Filmde anne baba ve çocuklar arasındaki çatışmayı gençler üzerinden anlatıyoruz. Ailelerin gençler üzerindeki tasarrufları ve gençlerin kendi yollarını seçmeleriyle ilgili. Gençlerin yaşadıkları duyguların onları nereye yönlendirdikleri ile ilgili bir dizi.

ÇOCUKLARIMI ASLA YÖNETMEM

* Oğlunuzu yönetmek zor mu?
Yusuf Ömer’i ilk defa yönetiyorum. (gülüyor) Gerçek hayatta çocuklarımı yönetmeye çalışmam. Sadece onların önünü açmış, tercihlerini oluştururken karşılaşabilecekleri durumların neden sonuç ilişkilerini göstermiş ve ‘tercih sizin’ demişimdir. Ama onlar tercihlerini yaparken hep bir adım gerilerinde durup düşerlerse tutmak için hazır olmuşumdur. Ben öyle bir babayım. Burada ise daha profesyonel bir iş var. Çok enteresan baba-oğul, yönetmen-oyuncu ilişkisinde yaşamak. Hem heyecan hem de çok gurur verici… Çok iyi bir performansı var ve onunla bir baba oğulla paylaşılan şeyleri değil de bir oyuncuyla paylaşabildiğim her şeyi paylaşıyorum.

* “En zor oyuncu seçimini Yusuf Ömer Sınav’da yaşadım” demiştiniz…
Kesinlikle. Zorlandım derken şunu kastettim, ben Yusuf Ömer’in iyi oynayacağını zaten biliyordum ama, “Oğlunu oynattı” demesinler diye bütün oyuncu seçimlerinden daha fazla titiz davrandım. Bu Yusuf Ömer için avantaj değil dezavantaj oldu.

* Gençlerin olduğu bir kadroyla çalışmak nasıl bir duygu?
Gençlerle çalışmanın ayrı bir enerjisi var. Sürekli gülüyorum… ‘Doludizgin Yıllar’ biraz mizahı dili de olan bir dizi.

TEK KİŞİLİK YAŞAMADIM!

* Dizilerinizin başrol karakterleri çoğu zaman halk kahramanı oldu. Barış karakteri de halk kahramanı olacak mı?
Her filmde ya da dizide başroller topluma rol olsun diye, sevilsin diye yaratılır. Burada da mutlaka öyle bir etki doğacaktır.

* Senaryolarınızda devlet meseleleri, mahalle hikayeleri, gençlik sorunları oluyor. Böyle geniş yelpazeye nasıl hükmedebiliyorsunuz?
Geniş bir yelpazeye hükmetmiyoruz aslında. Konu genişliği, hikaye çeşitliliği önemli. Bunu sağlamak için hem araştırıyorsunuz hem de bu sizin yaşam stilinize bağlı. Geniş ve renkli yaşıyorsanız kendiliğinden oluşuyor. Ben hiçbir zaman bu hayatı tek kişilik yaşamadım. En az beş kişilik yaşadım…

* * *
ddy-osman-ve-yusuf-omer-sinav.jpg YUSUF ÖMER SINAV
En büyük hayali Osmanlı padişahlarının hayatını filme çekmek olan Yusuf Ömer Sınav oyunculuğu bir kariyer olarak görmüyor ve “Hayatla derdi olan insanlar” dediği yönetmenlikte yükselmek istiyor…

* Kendinizden bahseder misiniz?
Lisede tembel bir öğrenciydim. Uzun süre çizim ve karikatürle, bir dönem de müzikle uğraştım. Amerika’ya film eğitimi almaya gittim. Onun dışında zaten hayatım boyunca hep setlerde oldum. Kısa metrajlı üç film çektim. Türkiye’ye döndüm ve konservatuvara girdim. Çok parlak bir öğrenci olmadığım için o da battı. Okuldan ayrıldım. Şimdi başka okul bakıyorum.

BASTIRILMIŞ DUYGUM YOK

* Canlandırdığınız karakter nasıl biri?
‘Barış’ hayatı boyunca annesinin istediği şeyleri yapmış, onun istediği şekilde yaşamış. Ama aynı zamanda anneye farklı, dışarıda farklı olmuş bir adam. Biraz vurdumduymaz, hayattan tatmin olamayan, hayatı heyecansız bulan, kendisine ekstra heyecanlar arayan bir karakter. Annesi tarafından bastırılmış duyguları açığa vuran bir genç.

* Rolünüz size benziyor mu?
Aslında yaşadığı olaylar bakımından bana benzetenler oluyor. Çiftliğe gelmesinden dolayı. Ben de lisede sınıfta kaldım. Okuldan atıldım falan, ‘Aa senin hikayen’ diyorlar ama alakası yok. Benim, ailem tarafından bastırılmış duygularım hiç olmadı. Ben ne istiyorsam, bana her zaman saygı duydular.

* Bu sizin ilk oyunculuk deneyiminiz mi?
‘Hayat Bağları’nda altı bölüm kadar oynamıştım. Bir de ufak tefek babamın yönettiği bir filmde küçük sahnelerde rol almışlığım var.

* İlk başrol deneyiminizde babanızla çalışmanın tedirginliği oldu mu?
Deneme çekimlerinde çok heyecanlıydım. Elim kolum titriyordu. Babamla olmasından ziyade ‘acaba altından kalkabilir miyim’ düşüncesi vardı. Denemelerden sonra o heyecanı attım.

YÖNETMEN DERDİ OLAN İNSANDIR

* Kamera arkası için eğitim almışsınız. İlerleyen dönemlerde yönetmenlik yapmayı düşünüyor musunuz?
Her zaman kamera arkası için en iyi eğitim alaylılıktır ve iyi bir yönetmenin size ustalık yapmasıdır. Yönetmen olan veya olacak insan hayatta derdi olan insandır. Hayatta derdini anlatamadığı için bu sanatların hepsini kullanmaktadır. Ben de ileride yönetmen olarak bir şeyler yapabilmek istiyorum tabii.

* Dizi teklifi babanızdan değil de başka bir yönetmenden gelseydi cevabınız ne olurdu?
Kesinlikle ‘hayır’ derdim ki babama da sekizinci tekliften sonra ‘evet’ dedim. Açıkçası oyunculuğu çok sevmiyorum. Oyunculuğu üzerine kariyer yapılacak bir meslek olarak görmüyorum. Bunu konservatuvara gittiğimde anladım. Ben oyunculuk için sıkıntıya girmek istemem ama yönetmenlik için her türlü sıkıntıya gönülden girerim.

* İlerideki hayalleriniz arasında neler var?
Hayalim babamla aynı sahnede onu ölümsüzleştirmek değil de beraber aynı sahneyi kurmak… Yani babamla birlikte kamera önünde değil de kamera arkasında yer almak. En büyük hayalim ise Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman ve Dördüncü Murat’ın hayatını çekmek. O filmler ile de Oscar alıp ülkeme gelmek…

ddy-yusuf-omer-sinav.jpg * Oğlunuzla birlikte kamera karşısına geçmeyi düşünür müsünüz?
O.S.:
Bilmiyorum… Bir gün belki olabilir. Ama hangisinde bilmiyorum. Belki de oğlumun çektiği bir filmde oynarım.
Y.Ö.S.: Ben diyorum zaten, sen beni oynattın ben de bir gün mutlaka seni oynatacağım…

* Oğlunuzun oyunculuğu nasıl peki?
Y.Ö.S.:
Ben dışarı çıkayım mı baba? (gülüyor)
O.S.: Bence çok iyi bir performansı ve yüksek bir enerjisi var. Etrafındakilerin de enerjisini yükseltiyor. Çünkü onlara da bir illüzyon yayması gerekiyor ve Yusuf Ömer’in kendi ilişkileri içinde bu vardır.

* Babanız için neler söyleyebilirsiniz?
Y.Ö.S.:
Babamı daha önceleri de çalışırken defalarca izledim. Çocukluğumdan beri babamın çektiği filmlerin setlerine giderim. Babam çalışırken çok disiplinlidir ama onun setteki kurallarını biliyorum. Onu çok iyi dinlemen ve neyi istediğini anlaman onunla kolay çalışabilmek için yeterli. Hiç stres olmadan kendi kendime, “Çok basit, sadece babanın isteklerini yapacaksın” diyorum. Aslında hiç zor değil, aksine çok eğlenceli.

Osman Sınav, yeni projesinde başrolü oğlu Yusuf Ömer Sınav’a verdiği için yanlış anlaşılmaktan korkmuş ancak Sınav oğlunun çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyor ve onunla gurur duyuyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular

   24 Yorum var “Doludizgin bir gençlik aşk ve aile hikâyesi”

   • Ayşe Gül Şin 15 Ağustos 2008

    diziyi seyrettim… sonra oturup bi daha seyrettim… gerçekten de çok başarılı…

    - adama bak oğlunu oynatmış. Diyenlerin dilleri tutulmuştur heralde.

    en çok beğendiğim olay ise replikler, yazan da oynayanlarda süpper…

    inşallah bu proje uzun soluklu olur…

    tüm ekibe başarılar.

   • didem kuş 15 Ağustos 2008

    osman sınavın oğlunu çok beğeniyorum

   • cihan cevahir 16 Ağustos 2008

    çok fazla dizi seretmeyen bi insanım televizyon a sabit kalamıyorum ama …
    yusuf ömer sınav mış adı ilk defa duydum 1. bölüm de rast geldik allah tan kaçırmadık:)
    harika bi oyuncu , dizi de ki diğer oyuncularda harika bence bu dizi bi harika olmaya başladı .
    zevk alarak izliyorum izlemeye devam ….
    doludizgin devam ediyoruz
    teşekkürler….(dizi için)

   • Ayşe Öztürk 17 Ağustos 2008

    bencede süper ötesi oldu bu dizi..Yusuf Ömer Sınaw da çok güsel oynuor.onu birkaç filmde daha görmek çok isterim (:

   • kadir kahraman 17 Ağustos 2008

    yusuf ömer kardeşim gercekten cok basarılısın …. osman sınav gıbı bır bababnıs oldugu ıocın gurur dylısın :> dolu dısgın yıllar dısısı sımdıden zevkle ve hayacnla yenı olumleını beklıyom ….byee

   • Dilan 18 Ağustos 2008

    SÜPER SÜPER SÜPER!!!Bu dizi bir harika herşeyi heycan verici düşündürücü insan istesede istemesede,hiç televizyonu sevmiyen biri olsada bu diziyi çok kısa,birkaç dakika izledimi kopamıyor.Gözlerini televizyonna doğrultup öylece kalıyor.

   • hazal 18 Ağustos 2008

    ya ben yusuf ömere hasyatım onu çoooook ama çoook seviyorum

   • sema koç 21 Ağustos 2008

    harika bişey olmuş gerçekten barış karekteri süper olmuş ve rolde yusufa çok yakışmış bi insan duygularını bu kadar başarılı vurabilir yüzüne gerçekten ayrıca espriler mükemmel…

   • gamshe 21 Ağustos 2008

    çok başarılı bir dizi sizi kutluyorum ayrıca sizi çok seviyorummmm:

   • şebo 21 Ağustos 2008

    yusuf süpersin I love you aşığım sana

   • hiLal ŞenKal 24 Ağustos 2008

    Yusufff BAyılıorumm Sanaa :( Yhaa çoq tatlısın..oyunculuqun bi hArikaa..dizi süper…sadece 2 dk izledim ve kopamadım.dizinin oldugu akşam reklam aralarında bile kanalı deiştiremiorum kaçırmıyım die :) umarım dizi uzun sürer..Yusuf seni çoq seviorum..biqün biyerlerde karşılaşırız inş :)

   • sümeyra kurt 25 Ağustos 2008

    ya ben yusuf ömere değil yağıza bayılıyorum ve tek başına resimlerini blg vermesini istiyorum yağızzz seni çooook seviyorum hemde çoook :)

   • ayla KÜÇÜK 28 Ağustos 2008

    gerçektende süper birfilm ama benim merak ettiğim barış tekrar motora binebilecekmi inşallah biner çünkü motorun üzerinde bir harika

   • belo reıs 1 Eylül 2008

    çok güzel dizi mükemmel barışın espırılerı konusmalı çok güzel en güzel yerler oraları çok komık ya muhtesem

   • BANU BİÇEN 4 Eylül 2008

    diziyi tesadufen izledim soyle goz ucuyla sonra takılıp kaldım, dızı gercekten cok basarılı cok guzel. yusuf a basarılar dılıyorum tabı butun ekıbe. :D dızı ınsallah kısa surmez, butun temennım bu..

   • ömür şen 4 Eylül 2008

    merhaba ben bu zamana kadar hıc bı dızıyı takıp etmemıstım.fakat dolu dızgın yıllar basladıgı gunden ıtıbaren tekrarlarını bıle gece yarılarına kadar ızlıyorum.gercekten bı gencın yapmasını ıstedıgı seylerı kabulettırmeye calsması super anlatılmıs.we dızı gercekten cok heyacan werıcı.bızım de kucuk bı cıftlıgımız we atlarımız war barısın o atları sewmesını daha ıyı anlayabılıorum…barıscım oyunculuk we yonetmenlık haytında basarılar hersey gonlunce olsun cnm.

   • zehra efe 7 Eylül 2008

    ben yusuf ömer sınavı çok seviyorum.çok yakışıklıharika

   • damla acar 29 Eylül 2008

    Bu diziye bayılıyorumm…Oyuncularınada bayılıyorum..Hergün üç defa izliyorum nerdeyse ama hiç bıkmıyorumm..Yusuf Ömer Sınav harika bir oyuncu,harika bir genç, harikaa yakışıklı,harika karizmatik:):)): onu çok seviyorum

   • TUTKU 2 Ekim 2008

    yha off bu dizi süper ötesi ben en çok barış rolünde oynayan yusuf ömer sınavı sewiyorum ama galiba duygularım daha da öt olmaya başladı dizi ilerledikçe ben yusuf ömer sınav gittikçe aşık olmaya başlıom galiba yhhhhaa (L)Yusuf Ömer SINAV(L) SNİ ÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇOOOOOOOOKKKK SEWİYORUUUUMMMMM :D

   • Asi_Cann 5 Ekim 2008

    bana göre dizinin daha iyi birgünde kitleye ulaşması için en dogru gün cuma yada salı günü olabilir

   • ugur_goren 9 Ekim 2008

    süper dizi yaa

   • ASLISU 1 Ocak 2009

    ya yusuf ömer sınav abi seni çok seviyorum ya lütfen bi msn fln koy nete bende onu ekleyim kendi msn me seninle bi kere konuşayım iste senin olsun jnm nolur seni çok seviorum hemde kendimden çok ya daha ötesi var mı lütfen kendimden çok seviorum seni öpüorum kendine ii bak vede diziden hiç ayrılma bide dizi hiç bitmesin nolur babana söle :d hadi çok çok öpüyorum seni ve seni çok sevirum bunu unutma işallah bu yorumu okursun yusuf abiiim kendine ii bak

   • sultan koca 10 Haziran 2009

    harika bi oyuncu fevkalade y.ö.sınav

   • tansu 3 Ağustos 2010

    dolu dizginin izlediğim bölümlerini bir daha izlemekten çok zevk alıyorum çünkü seni daha çok görebiliyorum keşke tanışabilsem senle seniiiiiiiiiiiii çoooook seviyorum yusuf inşallah okursun okuman bile güzel olur benim için bide çok tatlıve yakışıklısın

   Yorumu Yanıtla