header image
    Twitter yüklenirken lütfen bekleyiniz Osman Sınav Fan Twitter
Son Güncel Duyuruları Osman Sınav Twitter'dan Takip Edebilirsiniz!
7000'i aşkın Osman Sınav Fan Hayranları arasına katılmak için Tıklayınız!
Osman Sınav Fan Hayranları Facebook Sayfası için Tıklayınız!

Efsane Yapımcı-Yönetmen Osman Sınav‘dan yeni bir trend daha.Bu aralar üst üste yaptığı dizi projelerine bir yenisi daha geliyor.Aşk ve sadakat trendinin değişeceği olan bu dizi Masumlar.Osman Sınav’ın yazıp yönettiğiMasumlaradlı dizi, nisan ayında atv izleyicileriyle buluşacak. Başrollerini Özgü Namal, Demet Evgar ve Kenan Ece‘nin paylaştığı dizi, aşk ve sadakati sorguluyor..

Nisan ayında atv ekranlarına gelecek olanMasumlar, ayrılmak zorunda kalan iki sevgilinin yıllar sonra yollarının kesişmesiyle arada kalan bir erkeğin ve iki kadının hikayesini konu alıyor. Dizide başrolleri Özgü Namal, Demet Evgar ve Kenan Ece paylaşıyor. Dizinin senaristi ve yönetmeni ise Osman Sınav. Sınav dizide, herkesin kendisinden bir parça bulacağını söylüyor. Sınav ve başrol oyuncuları, ‘Masumlar‘ı anlattı…

Aşk ve sadakatte yeni bir trend başlatacağım

masumlar-dizisi-sg.jpg * Sizi tekrar kamera başına geçiren ne oldu?
‘Masumlar’ın hikayesi özünde bana ait. Kızlardan oluşan dört kişilik senarist ekibimle çalışıyorum. Kadın seyirciyi çok ilgilendiren bir hikaye yapıyoruz. İlk bölümleri ben çekeceğim, daha sonra yönetmen arkadaşlarıma bırakacağım. Bu benim için özel bir hikayedir. Aşk ve sadakat konusunda yeni bir trend başlatacağımı düşünüyorum.

YENİ STAR GELİYOR

* Seyirci bu diziyi neden izlemeli?
Aşkla birlikte sadakati sorgulayacağız. Aşkın olduğu yerde sevap ve günah da vardır. Ne kadar sadakatin içinde kalabiliriz? Aşkla sadakat arasında gidip gelen bir parçalanma hikayesi… Herkes biraz kendisini bulacak. Kadın seyircinin büyük bir kısmı evli olan kadının yanında, diğer bir kısmı ise eski sevgilinin yanında olacak. Çünkü kadın ve erkek arasında yarım kalmış, ‘Şimdi nerede, ne yapıyor’ dediğimiz bir hikaye var.

* Dizide yeni bir oyuncu da var; Kenan Ece… Nasıl keşfettiniz?
Yeni bir star geliyor. Yeni bir aktör kazanacağız. Çok umutluyum. Çok donanımlı birisidir. Türkiye’de ilk defa oynayacak. Dört yıl Amerika’da, dört yıl İrlanda’da yaşamış. Oralarda oyunculuk eğitimi almış. İrlanda’da kısa filmlerde ve dizilerde oynamış. Yeni oyuncular keşfetmeyi seviyorum. Bu da farklı bir heyecandır. Böyle söylediğimde donanımsız insanlar heveslenmesin. Çünkü onların şansı çok az. Önce bu işin eğitimi alınmalı.

Kara kedilik yapmayacağım

demet-evgar.jpg * Rolünüzden bahseder misiniz?
Bu, herkesin aşina olduğu bir hikaye, ancak farklı bir yönden ele alınıyor. Adı Üstünde ‘Masumlar’… Küçük yaşlarda kaderiyle karşı karşıya kalmış bir kadın… Annesi onu, tasvip etmediği bir meslek yaparak büyütmüş. O yüzden bilinçaltında çok sorgular ve travmalar var.

ÜÇÜ DE ÇOK MASUM

* Sizin canlandırdığınız Başak’ karakteri, eski sevgilisiyle karşılaşıyor. Arabozan kadın mı oluyor?
Bizi ayırmışlar ve seneler sonra karşı karşıya geliyoruz. Hikayede kara kedilik bir durum yok. O yüzden zaten diğer hikayelerden çok farklı… Üç karakter de çok masum…

* Ne kadar süre sonra bir diziye başladınız?
İki sene oluyor. En son ‘Erkekler Ağlamaz’ vardı. Türkmax’te, ‘Bir Kadın Bir Erkek’ adında bir komedi işi yapıyorum. O beni çok tatmin ediyordu. Fazla zamanımı alacak bir dizi yapma taraftarı değildim. Ama Osman Sınav beni kadrosu ve hikayesiyle ikna etti. Sesli çekim yapılıyor olması da çok cazip geldi.

Dublin’de finansçıyken şansı döndü oyuncu oldu

kenan-ece.jpg * Osman Bey sizin için ‘Yeni starımız’ diyor… Sizi tanıyabilir miyiz?
1980 doğumluyum. Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Amerika’da tiyatro ve ekonomi eğitimi aldım. Üniversitenin ardından İrlanda’ya taşındım. Dublin’de iki sene finansman üzerine bir enerji şirketinde çalıştım. Bu sırada oyunculuk derslerine devam ediyordum. İki yıl oyunculuk dersi aldıktan sonra bir gösteri yaptık ve oyunu izleyen bir ajans benimle çalışmak istedi. İrlanda’da 15 yıldan beri yayınlanan bir dizide 13 bölüm oynadım. Ondan sonra devlet tiyatrosundan bir iş teklifi geldi. 3,5 ay tiyatroda çalıştım. Uzun metraj bir film için teklif geldi. O filmde de Almanca küçük bir rol oynadım. Sonra altı bölümlük bir komedi şovunda İspanyol bir matadou oynadım.

* ‘Masumlar’da oynamanız için teklif nasıl geldi?
Teklif Harika Uygur’dan geldi. Beni aradı ve Osman Sınav’ın benimle tanışmak istediğini söyledi. Türkiye’deki ilk işim ve çok heyecanlıyım.

Bu ekibi alıp rahatlıkla bir sinema filmi çekebilirsiniz

ozgu-namal.jpg * Uzun aradan sonra setlere geri döndünüz. Kaç yıl setlerden uzaktaydınız?
İki yıl oldu. Ekranlara Osman Hoca ile dönüyorum. Dizi çekmeyi seviyorum aslında ama durumların elverişsiz olması nedeniyle uzak kalmayı tercih ettim. Artık tahammül edemez hale gelmiştim. Ama bu seti sevdim. Şartlar ve çalışma sistemimiz çok güzel. Ne kadar huzurlu bir set olursa, ekrana yansıması da o derece iyi olur.

* Dizide canlandıracağınız ‘Zeynep’ nasıl bir karakter?
Zeynep, yeni evli genç bir kadın. Kocası Kaan ile büyük bir aşk yaşıyor. Daha sonra hikayede bir çatışma olacak. Çatışmanın karakterleri hangi şartlara getireceğini, karakterlerin nasıl dönüştüğünü ve değiştiğini göreceğiz.

SUSMAMAK GEREKİR

* Evliliğini ayakta tutmaya çalışan güçlü bir karakter mi Zeynep?
Evet, güçlü bir kadın. Ama evliliğini ayakta tutmak yerine başına gelen olumsuzluklara reaksiyon göstermeyi, duygularını saklamamayı bilen bir kadın. Susmak, kabullenmek ya da soyutlamak yerine başına gelen durumla başeden biri. Bu güncel bir konu… Evlilikler, aşklar birtakım olaylardan sonra bozuluyor ama önemli olan susmamak, altında kalmamak, başına gelen şeylere itiraz etmektir. Ne yaşanırsa yaşansın, iyi ya da kötü, her şey değişir. Önemli olan budur. Başına gelenle ilgilenmek yerine değişimi ve dönüşümü seçmek gerekiyor.

* Neden bu projede olmak istediniz?
Nedenlerden biri senaryodaki aşk hikayesidir. Uzun zamandır aşk dizisi çekmek istiyordum. ‘Bir gün bunu yapsak’ diye konuşurduk Osman Abi’yle. Hayat bizi bu noktaya getirdi. Sesli çekimi çok seviyorum. Dublaj oyunculuğunu sevmiyorum ve bunun işi öldürdüğünü düşünüyorum. ‘Masumlar’da kendimi sinema filmi çeker gibi hissediyorum. Bu ekibi alıp bir sinema filmine koysanız hiç eksiklik hissedilmez.

* Kriz döneminde böyle bir işe başlamak sizce riskli mi?
Risk her dönemde var. Bizim sektör başlı başına kriz bence! Kriz olsa da olmasa da her zaman bir riskle başlarsınız. Ayakta kalabilmek için işin devamını getirmek gerekiyor. Bundan iki yıl önce de girsek risk olacaktı. Bir de krizler bir son gibidir ama bence başlangıçtır.

* Osman Bey ile daha önce de ‘Kurtlar Vadisi’nde çalışmıştınız. Uzun bir aradan sonra yeniden birlikte çalışmak nasıl bir duygu?
Eve geri döndüm. Osman Hoca beni ilk uzun soluklu ve popüler işimde oynatan, hiç tanınmazken bana başrol veren yönetmenlerden biridir. Ona her zaman minnettarım. Aramızda önemli bir manevi bağ var. Hocayla çalışmak her zaman güzel olacak.

* Gündeminizde yeni bir sinema filmi projesi var mı?
En son ‘Güneşin Oğlu’ ile sinemalardaydık. 2008′de de ‘İncir Çekirdeği’ni çektik ama henüz vizyona girmedi. Önce festivallere gidecek. Cannes yolculuğuna çıkacak yani…

Kaynak : Günaydın

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bu Yazıyı Okuyanlar Bunlarıda Okudular